Szkoła Podstawowa w Uhrze
im. Romualda Traugutta

Uher 32
22-100 Uher
82 569 78 12
uher.szkola@op.pl

Nasze sukcesy

Osiągnięcia Uczniów Szkoły Podstawowej w Uhrze w konkursach na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i gminnym w roku szkolnym 2021/2022
Konkursy przedmiotowe:

Gminny Konkurs Plastyczny im. Pauliny Hołyszowej,
Etap - gmina
I miejsce – Aleksandra Kuryło (kategoria wiekowa klasy II-III szkoły podstawowej)
III miejsce
– Julia Humin (kategoria wiekowa klasy IV-VI szkoły podstawowej)

Gminny Konkurs Recytatorski im. Pauliny Hołyszowej.

Etap - gmina
I miejsce – Julia Humin (kategoria wiekowa klasy IV-VI szkoły podstawowej)
II miejsce – Oliwia Lasota (kategoria wiekowa klasy 0-I szkoły podstawowej)
III miejsce – Wiktoria Podlipna (kategoria wiekowa klasy 0 -I szkoły podstawowej)
wyróżnienie – Maja Kuryło (kategoria wiekowa klasy IV-VI szkoły podstawowej)
wyróżnienie
– Oliwia Choińska (kategoria wiekowa klasy VII-VIII szkoły podstawowej)

Konkurs rysunkowy Muzeum Ziemi Chełmskiej „Ciekawostki przyrodnicze Ziemi Chełmskiej i okolic”.  
Etap - powiat
I miejsce – Aleksandra Humin

IV Edycja Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania „W świecie Lema”.
Etap - powiat
wyróżnienie
– Milena Lasota (kategoria wiekowa klasy II-III szkoły podstawowej)

Gminny konkurs plastyczny - „Aktywna jesień - bez nałogów”.
Etap - gmina
I miejsce
– Miłosz Pietraś
wyróżnienie – Wiktoria Podlipna, Anna Koniuszewska, Dominika Dolińska, Oliwia Lasota, Helena Kryń, Fabian Korszla, Weronika Bartoszuk, Oliwia Starzyniec, Gabriela Pastuszak, Laura Tokarz (kategoria 5 – 7 lat)
I miejsce – Zuzanna Hul, Oliwier Czuba, Klaudia Kubacka
wyróżnienie
– Julia Nowosad, Julia Dobosz, Gabriela Cichosz, Paulina Marcyniuk, Aleksandra Humin, Milena Lasota, Agata Kozina, Monika Dolińska, Daria Bartoszuk, Mateusz Gąsior (kategoria 8 – 10 lat)
 
„Moje Boże Narodzenie” – konkurs plastyczny organizowany przez „Nowy Tydzień”.
Etap - powiat
wyróżnienie
- Helene Kryń Oliwia Starzyniec Maria Dziadko Agata Kozina Damian Konicki (kategoria wiekowa – kl.I - VI)

Konkurs matematyczny „Matematyka w czterech porach roku”.  
Etap - gmina
w trakcie realizacji

Konkursy inne:

Mistrzostwa Gminy Chełm w biegach przełajowych – Staw.
Etap - gmina
I miejsce
– chłopcy
II miejsce - dziewczęta

Mistrzostwa Gminy Chełm w piłce nożnej.
Etap - gmina
I miejsce – Karol Pawłowski, Mateusz Tyszer, Przemysław Sadowski, Kordian Witkowski ( klasa V)

Mistrzostwa Gminy Chełm w tenisie stołowym drużynowym.
Etap - gmina
I miejsce
– chłopcy
II miejsce
- dziewczęta

Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym drużynowym – Żółtańce.
Etap - powiat
I miejsce – chłopcy
II miejsce - dziewczęta

Mistrzostwa rejonowe w tenisie stołowym drużynowym – Spiczyn.
Etap - rejon
III miejsce
– chłopcy
IV miejsce
- dziewczęta

Gminny konkurs literacko - profilaktyczny pt. ,,Kocham życie! – dziennik nastolatki wychodzącej z nałogu alkoholowego”.  
Etap - gmina
w trakcie realizacji

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  organizowany przez Rzecznika Praw Dziecka - „Prawa dziecka”.  

Etap - ogólnopolski
w trakcie realizacji

Osiągnięcia Uczniów Szkoły Podstawowej w Uhrze w konkursach szkolnych w roku szkolnym 2021/2022
Konkursy przedmiotowe:

„Jesień malarka” – konkurs plastyczny.
Etap - szkolny
I miejsce – Filip Lasota, Aleksandra Humin, Maja Bortnik, Milena Lasota, Paulina Marcyniuk
II miejsce – Dominika Dolińska, Piotr Winiarczyk, Antoni Pydyś, Jan Gąbka, Julia Cichosz
III miejsce
– Maria Dziadko, Gabriela Cichosz, Karolina Kubacka, Aleksandra Kuryło

Konkurs czytelniczy na plakat „Czytam z mamą, czytam z tatą, czytam sam”.
Etap - szkolny
I miejsce
– Helena Kryń
II miejsce – Laura Tokarz
III miejsce
– Oliwia Starzyniec (kategoria wiekowa – kl.I)
I miejsce
– Kamila Pieczończyk , Milena Lasota (kategoria wiekowa – kl.II a i kl.II b)
I miejsce – Agnieszka Semeniuk (kategoria wiekowa – kl.III)
I miejsce –
Patryk Mielniczuk
II miejsce – Dawid Marcyniuk
III miejsce – Adrian Strelczuk (kategoria wiekowa – kl.V)

Konkurs na życzenia świąteczne.
Etap - szkolny
wyróżnienie – Damian Pietraś, Kacper Batyra, Daria Bartoszuk (kategoria wiekowa – klasa IV)

Konkurs na wywiad o tematyce świątecznej.
Etap - szkolny
wyróżnienie - Julia Korszla (kategoria wiekowa – kl.VIII)

Konkurs papieski „Jan Paweł II pielgrzym nadziei”.
Etap - szkolny
I miejsce –
Wiktoria Dziadko
II miejsce – Maja Gruszka
III miejsce – Aleksandra Semeniuk
wyróżnienie –
Julia Humin (kategoria wiekowa – kl.V - VIII)

Konkurs plastyczny „Moja kartka bożonarodzeniowa”.
Etap - szkolny
I miejsce –
Oliwia Koniuszewska
II miejsce – Dagmara Oworus (kategoria wiekowa – kl. 0a)
I miejsce –
Miłosz Nowosad
II miejsce –
Lena Cichosz
III miejsce –
Oliwia Lasota (kategoria wiekowa – kl. 0b)
I miejsce – Jan Wronka
II miejsce – Laura Tokarz  (kategoria wiekowa – kl. I)
I miejsce – Maja Bortnik  (kategoria wiekowa – kl. IIa)
I miejsce – Jakub Petruk
II miejsce – Milena Lasota (kategoria wiekowa – kl. IIb)
I miejsce – Julia Cichosz
II miejsce – Agnieszka Semeniuk (kategoria wiekowa – kl. III)
I miejsce – Julia Humin
II miejsce –
Patryk Cichosz (kategoria wiekowa – kl. VI)
I miejsce – Wojciech Mazurek (kategoria wiekowa – kl. VII)
I miejsce – Wiktor Dziadko (kategoria wiekowa – kl. VIII)

Konkursy inne:

Konkurs różańcowy.
Etap - szkolny
I miejsce –
Julia Dobosz
II miejsce –
Nikola Pieczończyk
III miejsce – Martyna Cichosz (kategoria wiekowa – kl.I - III)